PAIKKO / Keski-Suomen Yhteisöjen Tuki ry

Susanna Uusitalo
Laatupäällikkö
susanna.uusitalo@kyt.fi
0400 304108

Niko Jokinen
Viestinnän asiantuntija
niko.jokinen@kyt.fi
050 3272377

www.kyt.fi/paikko
www.facebook.com/Paikko
www.kyt.fi

PAIKKOasiantuntijat

PAIKKOasiantuntijat toimivat oman työnsä ohella tukena oppimisympäristöjen tunnistamisessa ja PAIKKOtoiminnassa. Listauksessa on lueteltuna asiantuntijan nimi, sähköpostiosoite, organisaatio, osaamisalat ja sijainti.

Anna Rimppi, anna.rimppi@konkkolantila.fi
Green Care -keskus Könkkölä ry
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Matkailualan perustutkinto, Liiketoiminnan perustutkinto, Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, Maatalousalan perustutkinto, Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto, Tieto- ja viestintäteknologian perustutkinto
Jyväskylä

Anne Höyhtyä, anne.hoyhtya@laukaa.fi
Laukaan kunta
Media-alan pt, kasvatus- ja ohjausalan pt, taideteollisuusalan pt, liiketoiminnan pt
Laukaa

Elina Heiskanen, elina.heiskanen@jklkl.fi

Juha Rautiainen, juha.rautiainen@laukaa.fi
Laukaan työllisyysyksikkö
Puuala (Puuseppä), Tekninen piirtäjä (Sähkö, Kone ja Metalli, Rakennus )
Laukaa

Kaisa Akbay, kaisa.akbay@jyvaskyla.fi
Jyväskylän kaupunki, työllisyyspalvelut
Kasvatus- ja ohjausala
Jyväskylä

Kaisa Peuha, kaisa.peuha@jkl.fi

Kati Mikkonen, katrianna.mikkonen@jkl.fi

Katri Niskala, katri.niskala@jkl.fi
Jyväskylän kaupunki nuorisopalvelut, Nuorten taidetyöpaja
Ohjausala
Jyväskylä

Lahja Leiviskä, lahja.leiviska@nuortenystavat.fi
Nuorten Ystävät
Oulu, Kajaani, Rovaniemi

Mari Korpela, mari.korpela@jyvala.fi
Jyvälän Setlementti
Käsi- ja taideteollisuusala, kaupanala
Jyväskylä

Maria Riihijärvi, maria.riihijarvi@aanekoski.fi

Markku Kolari, markku.kolari@gmail.com

Miia Hakkarainen, miia.hakkarainen@nuortenystavat.fi
Nuorten Ystävät ry
Sosiaaliala
Kajaani

Minna Kaipainen, minna.kaipainen@hl-s.fi
Honkalampi / Kaski Jyväskylä
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto: ylläpitosiivous pt, Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus ja Yhteiset tutkinnon osat
Jyväskylä

Minna Saastamoinen, minna.saastamoinen@suomussalmi.fi
Suomussalmen kunta
Ohjaustoiminta, nuorisotyö, taide ja tekstiilikäsityö
Suomussalmi

Outi Hedemäki, outi.hedemaki@meriva.com
Meriva sr ja Saura-säätiö
Voin olla tukena oppimisympäristöjen tunnistamisprosessin käynnistämisessä ja suunnittelussa
Lappi, Pohjois-Pohjanmaa ja Kainuu

Pekka Nieminen, pekka.nieminen@saarijarvi.fi
Visio-säätiö sr
Pajatoiminta ja lähihoitajan tutkinnot, taloushallinto, toimistoalan työt, logistiikka, ympäristöala
Saarijärvi

Raija Nikula, raija.nikula@avitus.net

Sampo Salo, sampo.salo@jkl.fi
Jyväskylän kaupunki nuorisopalvelut, Nuorten taidetyöpaja
Ohjausala
Jyväskylä

Sari Rantala, sari.rantala@sovatek.fi
Sovatek-säätiö
Kaikki alat (olen ammatillinen erityisopettaja ja opinto-ohjaaja)
Jyväskylä, Äänekoski

Teija Ässämäki, teija.assamaki@wari.fi
Wari ry
Artesaani / tekstiili, verhoilu, ryhmän ohjaus
Jyväskylä

Tiina Mäenpää-Korhonen, tiina.o.maenpaa@jyvaskyla.fi

Tiina Oksanen, tiina.oksanen@innoverkko.com

Tiina Palonen, tiina.palonen@keuruu.fi
Keuruun kaupunki
Taideteollisuusala, tekstiili- ja muotiala, puuala, kasvatus- ja ohjausala, sosiaali- ja terveysala, ravintola- ja cateringala, liiketoiminta
Keuruu

Timo Matikainen, timo.matikainen@hl-s.fi
Honkalampi
Rakennus- ja puualan perustutkinto
Kitee, Joensuu + ympäristökunnat

Ulla Mänttäri-Tikka, ulla.manttari-tikka@nuorisoverstas.fi
Joensuun Nuorisoverstas ry
Useita
Pohjois-Karjala ja Etelä-Savo, toimipaikka Joensuussa.

Voit ottaa yhteyttä myös oheisella lomakkeella: